Nemrut Kervansaray Otel
Nemrut Kervansaray Otel
Tarih Otel Nemrut Dağı

Mistik Tarih Yolculuğuna Kısa Bir Mola...

- Otelimiz, Kommagene Kralı I. Antiochos tarafından Doğu ve Batı medeniyetlerini birlestirmek ve atalarına minnettarlığını göstermek amacı ile anıt mezar olarak yapılan, Anadolu'da Helenistik döneme ait en görkemli kalıntıları barındıran, gizemini hala koruyan Nemrut Dagi'nin eteklerine 1987 yılında kurulmuş ve bölgenin ilk otellerindendir.

- Bulunduğu yörenin mimarisine uygun, taş yapı ile inşaa edilen ve doğa ile bütünlüğünü koruyan Otelimiz 20 oda ve 45 yatak kapasitelidir.

- Adıyaman'ın görkemli coğrafyasında yükselen ve 1987 yılında UNESCO tarafından Dünya'nın 8. Harikası seçilerek Dünya Kültür Mirası listesine alınan Nemrut Dagı'na 7 km mesafede olup zirveye en yakın otel konumundadır.

- Kurulduğu günden bu yana yerli ve yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapmış olan Tarih Otel bölge turizminin gelişmesine önemli katkılar sağlamıştır.

- Şehrin kalabalığı, gürültüsü ve hızlı yaşamından uzak, muhteşem konumu ile doğanın ritmini keşfe çıkmak ve tarihe tanıklık ederken heyecaniniza ortak olmak için buradayız.

Tarih Otel Nemrut Dağı

Servislerimiz

Bu konaklama yeri havaalanı transfer servisi sunmaktadır. Misafirler seyahate çıkmadan önce rezervasyon onayındaki iletişim bilgilerini kullanarak varış tarihi detaylarını konaklama yerine bildirmelidir.

Ortak alanlardaki kablosuz internet bağlantısı sayesinde misafirler, (ücretsiz) dış dünya ile iletişimlerini sağlayabilirler.

Açık havuzda keyifli vakit geçirdikten sonra restaurant olanağından yararlanıp bir şeyler atıştırabilir veya barda/dinlenme salonunda bir içecekle rahatlayabilirsiniz.

Türk mutfağının inceliklerini, sıcak bir atmosferde bir araya getiren Tarih Otel Nemrut Dağı, sizlere unutulmaz bir lezzet yolculuğu vaat ediyor.

Kahvaltı salonumuzda güne keyif ile başlayın. Tarih Otel Nemrut Dağı olarak, tüm konuklarımıza ücretsiz kahvaltı hizmeti sunuyoruz.

WhatsApp ile iletişime geç
Rezervasyon
WhatsApp